Tinkamai užpildyta pirkimo-pardavimo sutartis gali padėti ateityje išvengti daugelių netikslumų. Apgalvotas pildymas yra svarbus ne tik parduodant transporto priemonę, tačiau ir bet kokius kitus kilnojamus arba nekilnojamus daiktus. Visgi, kadangi dažniausiai transporto priemonės pardavimo pajamos nėra mažos - atsakingas pildymas turėtų būti prioritetas.
Svarbiausi aspektai, kurių reikia nepamiršti
Būtinai visada reikia pasirašyti pirkimo-pardavimo sutartį. Kai kuriais atvejais pirkėjas arba pardavėjas gali bandyti įkalbinėti nepasirašyti sutarties ir taip sumažinti automobilio vertę arba kaip tik sutinka mokėti daugiau. Visada sutartis yra būtina. Ji gali padėti išvengti įvairių netikslumų ateityje.
Būtina įsitikinti, kad automobilis yra perkamas arba parduodamas iš asmens, kuris tikrai yra jo savininkas. Jeigu tik bendrasavininkas - tuomet jis privalo turėti įgaliotą automobilio pardavimo leidimą (kitų savininkų).
Visada geriausia yra naudotis “Regitros” pateikta pirkimo-pardavimo sutartimi, šablonu.
Sutartyje labai rekomenduojama yra nurodyti transporto priemonės savininko deklaravimo kodą - SDK.
Kelis kartus patikrinkite, ar teisingai yra nurodomi savininko kontaktai.
Taip pat - ar tiksliai nurodyta auto rida, galimi defektai ir kitos smulkmenos. Skirkite joms kuo daugiau laiko, analizuokite, klauskite.
Kaip nesuklysti perkant?
Perkama transporto priemonė privalo turėti savininko deklaravimo kodą - SDK. Be šio kodo nebus galima auto nei parduoti, nei registruoti. Ieškoti informacijos apie savininko deklaravimo kodą (SDK) galite čia: https://www.eregitra.lt/services/vehicle-declaration/info-by-owner-declaration-code-search.
Nusprendus įsigyti transporto priemonę, kuri jau yra registruota Lietuvoje, svarbu patikrinti, ar ji neturi jokių apribojimų. Tai gali būti transporto priemonės areštas ar įkeitimas. Ar transporto priemonei yra taikomi kokie nors apribojimai, sužinoti daugiau informacijos galite čia - https://www.eregitra.lt/services/vehicle-registration/data-search.
Taip pat “Regitra” visada rekomenduoja išsaugoti skelbimo tekstą, nuotraukas ir visą kitą informaciją, jeigu toks buvo. Tai gali būti puikus įrodymas gavus ne visai tokią transporto priemonę, kuri buvo žadėta.
Būtina fiksuoti pinigų perdavimo aktą raštu. Sutartyje reikia nurodyti, kad pinigai buvo perduoti, taip pat aptariamas ir atsiskaitymo būdas: pavedimu arba grynais. Jeigu nėra iškart sumokama visa suma - turi būti tikslinama - per kiek laiko ir kokiais terminais ji bus išmokta.
Renkantis transporto priemonę svarbu racionaliai yra įvertinti jos kainą. Jeigu ji labai maža, gali būti, kad yra trūkumų, kurie nebuvo aptarti sutartyje. Taip pat būtina kelis kartus patikrinti - ar gavote visus dokumentus, žinoma, ar Jums buvo pateikta tiek transporto priemonės raktelių, kiek buvo žadėta. Galiausiai, verta kreiptis į ekspertus, kurie įvertins, ar auto būklė yra tokia, kokia žadama, ar nėra paslėptų defektų.
Žemiau pateikiame “Regitros” sudarytą pirkimo-pardavimo sutartį. Siūlome ją naudoti, kadangi rasite visus svarbiausius punktus, kurie padės išvengti problemų ir pardavėjui, ir pirkėjui.

Pirkėjas ir pardavėjas, kuris pasirašo tokią sutartį, įsipareigoja, kad:
Pardavėjas:- Kad parduodama transporto priemonė yra jo nuosavybė.
- Jog kiti asmenys į parduodamą transporto priemonę neturi jokių teisių.
- Arba pretenzijų.
- Kad ji nėra ginčo objektas arba nėra areštuota.
- Garantuojama, kad visi pateikti duomenys yra tikslūs, teisingi.
- Privalo Vidaus reikalų ministerijos tvarka deklaruoti transporto priemonę įmonei “Regitra”.
- Patvirtina, kad supranta, kad Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre yra registruojamos tik tokios transporto priemonės, kurios gali būti eksploatuojamos keliuose, tai yra, kurių savininkas įstatymo 20 straipsnyje nustatyta tvarka Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro tvarkytojui yra deklaravęs duomenis apie registruojamos transporto priemonės nuosavybės teisę.
