SDK - transporto priemonių savininko deklaravimo kodas, kurį sudaro 8 raidės. Jis yra privalomas visoms mūsų šalyje registruotoms transporto priemonėms, gyventojams, taip pat ir įmonėms, kurios turi nuosavybės teise joms priklausančias mašinas. Naujas kodas yra generuojamas kiekvieną kartą, kai tik keičiasi transporto priemonės savininkas, tai yra, jis nėra priskirtas konkrečiam automobiliui visą laiko tarpą.

Svarbu tai, kad SDK yra būtina turėti ne tik registruojant transporto priemonę, tačiau taip pat ir norint ją parduoti.

Planuojantiems įsigyti transporto priemonę

Jeigu planuojate pirkti transporto priemonę - tokiu atveju turėtume įsitikinti, ar automobilis jau turi SDK. Tiesiog jo neturint - nebus galimybės deklaruoti automobilio kaip nuosavybės ir registruoti mašinos savo vardu.

Patikrinti, ar automobilis, kuris jus domina, turi kodą, galite ČIA. Jeigu kodas yra - siūlome toliau “Regitros” puslapyje domėtis - kokius dokumentus reikia sutvarkyti, kad pavyktų teisiškai tvarkingai įsigyti automobilį ir tinkamai pasirašyti pirkimo-pardavimo aktą.

Planuojantiems parduoti transporto priemonę

Lietuvos Respublikos gyventojas gali parduoti tik tokias transporto priemones, kurios jau turi SDK. Tai galioja ir tuomet, kai transporto priemonė yra parduodama Lietuvoje, ir tuomet, kai ji parduodama užsienyje.

Jei transporto priemonė buvo pirkta ir registruota Lietuvoje iki 2021 m. gegužės 1 d. (kol tokia tvarka dar negaliojo), tokiu atveju SDK automobiliui buvo sugeneruotas automatiškai. Tiesa, išskyrus laikinai registruotas ir į užsienį išvežamas transporto priemones. Taigi, nieko daryti nereikia, kodas jau yra priskirtas ir jį patikrinti galima ČIA.

Jeigu transporto priemonė buvo įsigyta iki 2021 m. gegužės 1 d., tačiau iki tol laiko ji nebuvo registruota Lietuvoje arba transporto priemonė buvo įsigyta po šios datos (tai yra, jai jau galioja nauja tvarka) - savininkas turi kuo skubiau kreiptis į “Regitrą” ir jam bus suteiktas kodas.

Pateikti transporto priemonės įsigijimo deklaraciją ir gauti kodą galima ČIA.

Svarbu ir tai, kad SDK yra būtinas visoms motorinėms transporto priemonėms ir jų priekaboms. Taigi, SDK reikia pasirūpinti ir motociklui, ir priekabai.