Renkantis transporto priemonę svarbu vertinti ne tik jos kainą, tačiau ir vertę. Nors Lietuvoje transporto priemonių kaita viename namų ūkyje yra gana aktyvi, taigi, mašina išlaikoma apie 10 metų, tačiau ne ilgiau, visgi, norint būti ramiu, jog investavimas į transporto priemonę atsipirks - verta prioritetą skirti tokiems automobiliams, kurie “sensta” lėčiau ir kurių vertė krenta ne taip greitai.

Dažniausiai kalbant apie transporto priemones, kurių vertė su metais krenta minimaliai, minimi brangūs automobiliai, tokie, kurie įperkami ne visiems. Tai gali būti Porsche, Jeep, Mini ir t.t. Tyrimai rodo, kad tai yra mažiausiai nuvertėjančios transporto priemonės. Perkant naujas ir panaudojus iki 5-erių metų - jas galima parduoti už tikrai gana padorią, sakykime, atsiperkančią pinigų sumą. Fiksuojama, kad bėgant metams Porsche praranda tik apie 60 procentų savo vertės. Tuo tarpu palyginimui, Lexus - net iki 90 procentų. Žinoma, tai priklauso nuo daugelio aspektų, tačiau faktas, kad vienos mašinos yra vertinamos labiau nei kitos ir jau vien jos vardas daro gana didelę įtaką vertei.

Pavyzdžiui, Porsche yra priskiriamas prie sportinių automobilių ir gali atrodyti, kad jų poreikis rinkoje nėra labai didelis. Tačiau tai nėra visiškai tiesa. Nors transporto priemonė yra sportinė, tačiau ji puikiai patenkina kasdieninius važinėjimo poreikius ir toks modelis kaip “911” yra vienas mėgstamiausių, tad ir po daugelio metų - vertė išlieka. Pirmiausia, žinoma, dėl to, kad poreikis yra didesnis nei pasiūla, tad pardavėjai diktuoja rinką. O kai norisi konkrečios transporto priemonės - mokama tiek, kiek reikia, kad ji būtų Jūsų garaže.

Taip pat prie gana praktiškų automobilių, kurių vertė su metais nemažėja labai ženkliai, dažniausiai yra priskiriamos ir Hyundai transporto priemonės, taip pat ir Toyota. Jų kainos yra mažesnės, geriau patenkina vidutinės socialinės klasės gyventojų poreikius. Taip pat išlaikyti šias mašinas yra pigiau, tad natūralu, kad rinkoje yra poreikis. O kuo jis didesnis - tuo ir vertė krenta mažiau.

Prie labiausiai nuvertėjančių transporto priemonių dažniausiai yra minimos tokios markės kaip Audi bei Seat. Su metais nuvertėjimo lygis gali siekti net iki 95 procentų, tad natūralu, kad ir nauji šių mašinų modeliai ne taip aktyviai perkami. Prie aktyviau nuvertėjančių transporto priemonių taip pat dažniausiai priskiriami Suzuki, Kia, Dacia automobiliai. Per 30 metų nuo jų pagaminimo dienos - jie pasiekia “dugną”, tai yra, vertė krenta vos ne 99 procentais. Visgi, kai mašina perkama savo poreikiams, o ne kaip investicija - tai neturėtų per daug jaudinti.

labiausiai nuvertejantys automobiliai

Nordic Overdrive nuotrauka iš pexels.com

Iš lietuviams dažniausiai įprastų transporto priemonių, kurių vertė krenta kiek lėčiau, minimos yra BMW markės automobilis. Žinoma, vertė krenta greičiau nei Porsche, Jeep, Mini, tačiau lėčiau nei investuojant į Volvo arba Audi.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad skirtingų markių transporto priemonės nuvertėja ir per labai skirtingą laiko tarpą, tad negalima “sudėti” visų modelių į vieną liniją ir žiūrėti - kuris apsimoka labiausiai. Juk yra ir tokių transporto priemonių, kurių vertė su metais gali net kilti, pavyzdžiui, tuo pasižymi tam tikri Porsche modelio automobiliai. Tinkamai išlaikyti modeliai po daugelio metų gali net padėti uždirbti.

Štai tokiu atveju mašina tikrai gali būti puiki investicija.